Thursday, May 7, 2015


The Cities of the Dead – Miasta Zmarłych. Tego nie można opowiedzieć. To trzeba zobaczyć. Większa część Nowego Orleanu znajduje się na, lub poniżej poziomu morza ( i stale osiada). Pierwsi mieszkańcy chowając zmarłych z przerażeniem zobaczyli, że ciała wypływają na powierzchnię. Zaczęli więc budować grobowce, krypty nad ziemią , które otaczali płotami, ogrodami. Cmentarze zaczęły przypominać miasta. Zwiedzanie ich to konieczny punkt każdej wycieczki. Na najstarszym cmentarzu St.Louis Cementery nr 1 główną atrakcją jest grób Marie Laveau- najsłynniejszej kapłanki woodu i gorliwej katoliczki, która żyła w XIX wieku.