Na cmentarzu nr 2 też jest grób z czerwonymi krzyżykami i niektórzy uważają, że to tu jest pochowana Marie Laveau. ( tu spełniają się życzenia kobiet szukających męża….) A teraz ciekawostka cmentarna…. aktor, amator mocnych wrażeń , chyba niezły ekscentryk Nicholas Cage zapałał wielką miłością do Nowego Orleanu. Słynne są jego imprezy na Burbon str, pijaństwo , narkotyki i awantury przez które spędził tu parę nocy w areszcie. Najpierw kupił sobie tu dom, w słynnej Francuskiej Dzielnicy. Jeden z najbardziej nawiedzanych przez duchy. Sam opowiadał, że ani on , ani nikt inny nie może tam spać bo 6 czy 7 duchów odwiedza ten dom co noc. I żona kazała mu kupić 2 dom. Potem miały się zacząć jego kłopoty finansowe. Filmy robiły klapę, groziło mu bankructwo. IRS- odpowiednik polskiego urzędu podatkowego dobrał się do jego majątku i oba domy stracił... Dom stracił ale kupił sobie piramidę na cmentarzu ! To tu chce spocząć po śmierci. Każda wycieczka zatrzymuje się przy jego piramidzie i jest nawet na niej taka mała tabliczka- miejsce gdzie kobiety składają pocałunki. Widać ślady szminek…